spot_img

Designová a funkční domácnost

Dveře jsou velmi důležitou součástí vybavení každé domácnosti, a to jak z hlediska funkčnosti, tak z hlediska designu. Správně zvolené bezpečnostní dveře chrání majetek, interiérové dveře pak pomáhají oddělit, nebo naopak propojit jednotlivé místnosti a dotvořit atmosféru celého interiéru.

U interiérových dveří je dnes na trhu k dispozici nepřeberné množství různých povrchů a dekorů, ale najít k nim designově sladěné a zároveň certifikované bezpečnostní vchodové dveře bývá oříšek. Bezpečí, design a kvalitu v sobě spojuje spolupráce dvou tradičních českých výrobců dveří Solodoor a Next.

Funkčnost bez kompromisů

Zatímco u elektroniky nebo třeba aut už estetiku, design a funkčnost bez kompromisů nikdo neodděluje, v oblasti výstavby se kvůli zaměření na dokonalou funkčnost na vizuální stránku stále ještě někdy zapomíná. Má-li být stavební prvek funkční, notabene ještě bezpečnostní, často jen ze zvyku netrváme na tom, aby byl i estetický. Bydlení, kde trávíme tolik času, je ale vysoce designová záležitost a neměli bychom zde ustupovat, zvláště není-li to technologicky, ani ekonomicky nutné.

Ochrana majetku

Zatímco interiérové dveře v sobě snoubí estetiku povrchové úpravy s parametry zaměřenými na funkci a praktičnost (protihlukové, protipožární, odolné vůči vlhku a mechanickému poškození, šetřící místo, prosvětlující atd.), zásadní funkcí vchodových bezpečnostních dveří je ochrana majetku, ale ani v tomto případě není nutné snižovat svoje nároky na jejich vzhled.

Bezpečnost bytu a domu

U vchodových dveří je nejdůležitějším kritériem bezpečnost – minimálně bezpečnostní třída 3, ale lepší je 4. bezpečnostní třída, což platí jak u bytu, tak u domu. Další požadavky na vchodové dveře se už mohou lišit v závislosti na tom, jestli jde o byt či rodinný dům. Například u bezpečnostních dveří do bytu je ze zákona povinná požární odolnost a z uživatelského hlediska je důležitá především hluková izolace. U bezpečnostních dveří do domu oceníme spíše než hlukovou izolaci tu tepelnou.

Certifikace produktu

Důležitým aspektem, zdaleka nejen pro pojišťovnu, je pak certifikace produktu, a to ve všech jeho funkčních vlastnostech. Dveře NEXT jsou certifikované nejenom na bezpečnost, ale také na požární odolnost, tepelnou či zvukovou izolaci, kouřotěsnost atd. Certifikační úřad ověřuje parametry výrobku, tedy to, zda si kupujeme produkt splňující jednak zákonné normy, jednak vlastnosti a úroveň zabezpečení (bezpečnostní třídu) deklarované certifikátem. Určitě je vhodné zajímat se také o to, z čeho jsou dané bezpečnostní dveře vyrobeny, protože ani sebelepší zámkové systémy nepomohou, pokud nemají oporu v odpovídající ocelové kostře dveří.

Díky spolupráci Solodoor a Nextu už ale není ani u vchodových dveří potřeba rezignovat na design – bezpečnostní dveře mohou být nejen funkční, ale i elegantní.

Široký výběr dekorů

„Prostředí před a za vchodovými dveřmi by nemělo představovat dva zcela odlišné světy. Alespoň tak jsme to slýchali od našich zákazníků, kteří oceňovali široký výběr dekorů našich interiérových dveří, ale postrádali ho u bezpečnostních vchodových dveří. Potřeba mít sladěnou domácnost byla tedy jasně deklarována, pak už jsme se museli jen domluvit a přenést estetiku a designové možnosti z interiéru také na povrch vysoce funkčních bezpečnostních dveří,“ vysvětluje důvody spolupráce Martin Dozrál, generální ředitel společnosti Solodoor a.s., předního českého výrobce interiérových dveří a obložkových zárubní, a dodává: „poptávku i ambice jsme měli vysoké, a tak jsme šli rovnou za tím nejlepším a největším – českou společností NEXT, která má ve výrobě bezpečnostních dveří více než třicetiletou tradici.“

Přestože za spoluprací stála primárně potřeba sladit design, klíčovým parametrem je funkce a kvalita. Bezpečnostní dveře Next mají tuhou ocelovou kostru a všechny jsou certifikované v českých zkušebnách podle norem EU. „Výsledek je pak takový, že obě společnosti mají v nabídce špičkové vchodové bezpečnostní dveře Next určené do bytů v bytových domech se všemi SOLO povrchy, tedy SOLO Matrix, SOLO 3D a SOLO CPL. Přinášíme stoprocentní funkci bez jediného estetického kompromisu. Díky síti franšízových prodejen po celé ČR i na Slovensku a možnosti vybrat si interiérové i vchodové dveře na jednom místě navíc šetříme čas našich zákazníků,“ dodává Jaroslav Pecka, obchodní ředitel společnosti Next a.s.

Zákazníci se mohou v případě obou firem spolehnout na kvalitní českou výrobu s mnohaletou tradicí, což dokládá i fakt, že oba výrobci na své produkty nabízejí nadstandardní záruku v délce 5 let (Solodoor), respektive v délce 10 let a při pravidelných revizích dokonce 20 let u Nextu. Obě společnosti si zakládají také na osobním přístupu k zákazníkům, na profesionálním poradenství a souvisejících službách.

Text: Klára Suchá

Foto: Next a Solodoor

Předchozí článek
Další článek

Doporučené články

Sledujte nás

0FanoušciTo se mi líbí
3,777NásledovníciNásledovat
0OdběrateléOdebírat
- Advertisement -spot_img

Rekonstrukce bytu s plochou 35 metrů čtverečních

V jednom z mnohapatrových panelových domů v ulici Vysočanská v Praze na Proseku byla před časem dokončena rekonstrukce bytu s celkovou užitnou plochou jen...

Voňaví poslové jara

Jakmile ze svého domova odstraníme poslední vánoční dekorace, začínáme se už pomalu těšit na příchod jara. To je ale ještě hodně daleko a venku...

Babička v nesnázích

Jaká asi bude první proměna aktuální série pořadu Jak se staví sen? Babička Zdeňka se sama stará o svoji vnučku Anitu. Navíc spolu bydlí...

Reverzní dveře – designové řešení pro milovníky minimalismu

Reverzní dveře charakterizuje perfektně splývající rovina dveří a zárubní a skryté závěsy. Díky tomu dveřní set vyniká atraktivním minimalistickým vzhledem a je častou volbou...

Odborníci na interiérový design a architekturu se sejdou v pražských Letňanech

Již ve dnech 30. března až 2. dubna se na letňanském výstavišti PVA EXPO PRAHA sejdou odborníci na největším souběhu veletrhů bydlení, interiérového designu a bytové či zahradní...