spot_img

Jak zařídit kuchyň v paneláku

Bydlíte v paneláku a chystáte se koupit si novou kuchyň? Jednořadá linka, kterou byly tyto byty vybaveny, dnes již nestačí požadavkům na moderní bydlení. Chcete-li tu mít komfort, bude potřeba upravit dispozici místnosti. Jak na vaši novou kuchyň vám poradí Oresi, největší prodejce kuchyní na trhu.

Někdy stačí i menší stavební úprava a získáte větší plochu kuchyně či možnost jejího lepšího uspořádání. Kromě jednořadé linky tu může být kuchyň ve tvaru písmene „L“ se spoustou úložného místa i pracovních ploch, umožňující volný a bezpečný pohyb i umístění jídelního stolu. V některých typech bytů se ale nemusíte obávat ani kuchyně ve tvaru písmene „U“. Inspirujte se dvěma příklady kuchyní Oresi, které proměnily panelákové byty v pořadu Jak se staví sen.

Klasické elko

Designéři se v prvním příkladu rozhodli zrušit dveře, které do kuchyně vedly z chodby, částečně ubourat příčku mezi obývákem a kuchyní a prostor oddělit blokem vysokých skříní. Nábytek nedosahuje až ke stropu, místnost je tak světlejší a vzdušnější. Elegantní kuchyň z řady Dolti Collection je sestavena z modelů Silk Touch v barvě cappuccino a Big Picture v dekoru Borovice Provence. 

 
Rohové řešení nabízí dostatek místa k práci i k ukládání nádobí. Pracovní desku osvětluje LED pásek, zafrézovaný do dna horních skříněk po celé jejich délce.
 
 
Sestavu, oddělující kuchyň od obýváku, ze strany kuchyně tvoří model Silk Touch v barvě cappuccino a dekor se propisuje i na bok skříní. Linka má rozměr 2749 x 3066 mm, blok je široký 1200 mm.

Účko v paneláku

Do původního prostoru byla navržena kuchyň koncipovaná do tvaru písmene „U“. Ta je sestavená z modelů Steel Art v dekoru Struktur a Dub Padana opalovaný z linie Wood Hit z řady Dolti Collection. Je tu dost místa pro práci i ukládání. Kuchyň přes americkou lednici a sestavu skříní se spotřebiči prochází až do obývacího pokoje. 

 
Tipem pro inspiraci je v kuchyni Steel Art/Wood Hit od Oresi také osvětlení LED pásky, které jsou umístěny jak pod horními skříňkami, tak v jejich horní části, kde osvětlují strop, a odražené světlo dodává prostoru příjemnou atmosféru. Rozměr linky je 1850 x 2248 x 7144 mm.

Poraďte se s odborníky

Nevíte, jaká kuchyň bude do vašeho domova nejvhodnější? Přijďte do některého studia Oresi, kde vám odborní prodejci pomohou nejen s dispozičním řešením kuchyně, ale také s výběrem vhodného modelu ze čtyř řad kuchyní, které má Oresi v portfoliu a jež jsou vždy nejvýhodnější ve své třídě na trhu. Dobrou zprávou je i fakt, že 3D návrh je u Oresi vždy zdarma.

Názor architekta

„Existuje škála možností různé intenzity, od úprav pozic příček mezi kuchyní, chodbou a jádrem s koupelnou až po propojení kuchyně s obývákem. Vždy jde ale o kompromis. Byt se nedá nafouknout a záleží především na stylu života dané rodiny, který ústupek pro ně bude nejméně bolestivý a co budou ochotni pro větší kuchyň obětovat,“ konstatuje Ing. arch. Jaroslav Sládeček, architekt Oresi.

Text: Helena Štětinová

Foto: TV Prima

Předchozí článek
Další článek

Doporučené články

Sledujte nás

0FanoušciTo se mi líbí
3,778NásledovníciNásledovat
0OdběrateléOdebírat
- Advertisement -spot_img

Kamenné kuchyňské pracovní desky a obklady i v panelácích

Kamenné kuchyňské pracovní desky a kamenné obklady kuchyňských linek jsou dnes stále častěji vidět v mnoha typech bytů, včetně těch v panelových i cihlových bytových domech. Dříve byly...

Rekonstrukce bytu s plochou 35 metrů čtverečních

V jednom z mnohapatrových panelových domů v ulici Vysočanská v Praze na Proseku byla před časem dokončena rekonstrukce bytu s celkovou užitnou plochou jen...

Voňaví poslové jara

Jakmile ze svého domova odstraníme poslední vánoční dekorace, začínáme se už pomalu těšit na příchod jara. To je ale ještě hodně daleko a venku...

Babička v nesnázích

Jaká asi bude první proměna aktuální série pořadu Jak se staví sen? Babička Zdeňka se sama stará o svoji vnučku Anitu. Navíc spolu bydlí...

Reverzní dveře – designové řešení pro milovníky minimalismu

Reverzní dveře charakterizuje perfektně splývající rovina dveří a zárubní a skryté závěsy. Díky tomu dveřní set vyniká atraktivním minimalistickým vzhledem a je častou volbou...