spot_img

Jaký může být balkon?

Dnes se balkony staly žádaným doplňkem bytů. Venkovní prostor balkonů vás překvapí svou velikostí. Balkony se vyměňují staré za nové nebo se montují nově i na domech, kde balkony nikdy nebyly. Balkony se staly součástí bydlení, nabízejí soukromí a prostor k odpočinku na čerstvém vzduchu.

Doma si můžete na svém balkonu pěstovat květiny, sušit prádlo nebo si jen tak užívat výhled do okolí. Komfort s bezpečně zavěšeným balkonem zažijete jen v případě, pokud se obrátíte na profesionály, kteří s výrobou a instalací balkonů mají bohaté zkušenosti a spokojené klienty.

Co všechno si můžete zvolit a vybrat?

Při výběru si splňte vaše přání – zvolte si provedení, půdorys, použité výplně, případně zasklení, podlahu a doplňky, které se vám líbí. Výroba balkonů je zakázková výroba přesně podle statického posouzení, projektu a zvoleného provedení. Nebojte se a použijte vaši fantazii. Jedině rozměr a kotvení závisí na statickém posouzení únosnosti zdiva a na typu domu, kam se budou balkony instalovat. Ale není problém mít balkon přes 6 metrů široký a 1,5 metru hluboký. Na volbě tvaru a výplně balkonu závisí výsledný vzhled.

Základem jsou tři tvary půdorysu: Normal (obdélníkový), Arcus (zakulacený) a Ideal (zkosené hrany). Nabídka výplní je široká, můžete vybírat od šprušlí, trapézového nebo hladkého plechu, bezpečnostního skla a různě je kombinovat.

  • Kombinovaná výplň – kombinovaná výplň vám zajistí originalitu balkonu a vašeho bydlení. Kombinovat můžete všechny nabízené výplně.
  • Skleněná výplň – velká výhoda bezpečnostního vrstveného skla Connex je nejen výborný tok světla, ale především v mléčném provedení spočívá jeho schopnost převzít na sebe jemný nádech odstínu barvy fasády.
  • Hladká výplň – pokud dáváte přednost hladkému designu, pak si můžete zvolit sendvičový hliníkový plech Neobond nebo hladký plech s polyesterovým povrchem.
  • Trapézový plech – u trapézového plechu si jistě vyberete ze široké škály barev a vhodnou kombinací s barvou fasády se celý váš dům promění k nepoznání.
  • Tahokov a děrovaný plech – pokud se vám více líbí vzdušnější výplň, pak si vyberte výplň z tahokovu nebo děrovaného plechu.
  • Šprušle – balkony s výplní ze šprušlí vám neseberou ani trochu slunečního svitu.

Zvýšení komfortu bydlení

Všechny výplně balkonů musí být v nejvyšší kvalitě s certifikátem jakosti a vhodnosti pro balkony. S novým balkonem se výrazně zvýší komfort bydlení. Pryč jsou doby, kdy balkon byl jen skladištěm, dnes na balkonech žijeme a bereme balkon jako součást celkového pohledového dojmu, proto musí dosahovat i patřičných estetických vlastností. Praktičnost a útulnost jsou klíčová slova při výběru a volbě balkonů.

Nechte se inspirovat realizacemi výrobce balkonů firmy Pekstra na jejich stránkách www.pekstra.cz.

Text: Renata Studená

Foto: Pekstra

Doporučené články

Sledujte nás

0FanoušciTo se mi líbí
3,778NásledovníciNásledovat
0OdběrateléOdebírat
- Advertisement -spot_img

Rekonstrukce bytu s plochou 35 metrů čtverečních

V jednom z mnohapatrových panelových domů v ulici Vysočanská v Praze na Proseku byla před časem dokončena rekonstrukce bytu s celkovou užitnou plochou jen...

Voňaví poslové jara

Jakmile ze svého domova odstraníme poslední vánoční dekorace, začínáme se už pomalu těšit na příchod jara. To je ale ještě hodně daleko a venku...

Babička v nesnázích

Jaká asi bude první proměna aktuální série pořadu Jak se staví sen? Babička Zdeňka se sama stará o svoji vnučku Anitu. Navíc spolu bydlí...

Reverzní dveře – designové řešení pro milovníky minimalismu

Reverzní dveře charakterizuje perfektně splývající rovina dveří a zárubní a skryté závěsy. Díky tomu dveřní set vyniká atraktivním minimalistickým vzhledem a je častou volbou...

Odborníci na interiérový design a architekturu se sejdou v pražských Letňanech

Již ve dnech 30. března až 2. dubna se na letňanském výstavišti PVA EXPO PRAHA sejdou odborníci na největším souběhu veletrhů bydlení, interiérového designu a bytové či zahradní...