spot_img

Pokud váš dům čeká rekonstrukce, nezapomeňte na balkony

Jestli technický stav bytového domu je nevyhovující a je nutná rekonstrukce, pak není rozumné otálet. S přibývajícím časem se stav domu jen zhoršuje a tím se zvyšuje následná náročnost oprav i cena.

Bylo by chybou při plánování oprav zapomenout na balkony, které zvyšují komfort bydlení a mohou být i tam, kde předtím nikdy nebyly. Je ideální provést celou revitalizaci domu najednou i s montáží balkonů nebo lodžií.

Nový balkon

Ne každý byt má lodžii nebo balkon a přitom je to jediná možnost, jak si plochu bytu rozšířit a zpříjemnit si bydlení. Nový balkon či lodžie je navíc investicí, která okamžitě zvýší cenu bytu o víc než jen o samotnou cenu za balkon nebo lodžii. Můžeme proto říci, že na pořízení balkonu nemůžete prodělat.

Když nemáte žádný balkon nebo je váš současný balkon příliš malý, pak je možné toto napravit a ocelové závěsné balkony nebo lodžie na dům namontovat. Lze říci, že nový balkon je technicky možné dodat na každý bytový dům.

A tak si z panelákového bytu můžete díky balkonu vytvořit krásné bydlení i s malou zahrádkou, kde se budete cítit skvěle, ať při odpočinku nebo „zahradničení“.

Balkon může být váš malý venkovní obývák, kde si dopřejete krásný rozhled i čerstvý vzduch. Rozměr závisí pouze na statickém posouzení únosnosti zdiva, ale rozměr 6×1,5 m není výjimkou dnešních moderních závěsných balkonů. A ještě větší rozměry lze získat samonosnými lodžiemi.

Výsledný vzhled balkonu

Výsledný vzhled balkonu závisí nejen na tvaru konstrukce, ale především na zvoleném materiálu výplně. Konstrukce moderních balkonů je bezúdržbová díky žárovému zinkování, které poskytuje dlouhodobou protikorozní ochranu.

Variant možností řešení a provedení jsou desítky, doporučujeme se obrátit na odborníky a profesionální výrobce, kde je záruka kvality výroby balkonu a odborné montáže. Pokud plánujete rekonstrukci, využijte servisu a poradenství českého výrobce balkonů a lodžií Pekstra spol. s r.o.

Více informací najdete na www.pekstra.cz.

Text: Renata Studená

Foto: Pekstra

Doporučené články

Sledujte nás

0FanoušciTo se mi líbí
3,777NásledovníciNásledovat
0OdběrateléOdebírat
- Advertisement -spot_img

Rekonstrukce bytu s plochou 35 metrů čtverečních

V jednom z mnohapatrových panelových domů v ulici Vysočanská v Praze na Proseku byla před časem dokončena rekonstrukce bytu s celkovou užitnou plochou jen...

Voňaví poslové jara

Jakmile ze svého domova odstraníme poslední vánoční dekorace, začínáme se už pomalu těšit na příchod jara. To je ale ještě hodně daleko a venku...

Babička v nesnázích

Jaká asi bude první proměna aktuální série pořadu Jak se staví sen? Babička Zdeňka se sama stará o svoji vnučku Anitu. Navíc spolu bydlí...

Reverzní dveře – designové řešení pro milovníky minimalismu

Reverzní dveře charakterizuje perfektně splývající rovina dveří a zárubní a skryté závěsy. Díky tomu dveřní set vyniká atraktivním minimalistickým vzhledem a je častou volbou...

Odborníci na interiérový design a architekturu se sejdou v pražských Letňanech

Již ve dnech 30. března až 2. dubna se na letňanském výstavišti PVA EXPO PRAHA sejdou odborníci na největším souběhu veletrhů bydlení, interiérového designu a bytové či zahradní...