spot_img

Přichází vhodná doba pro rekonstrukci

Za poslední rok měla většina z nás patrně mnohonásobně více příležitostí na vlastní, a postupně ještě vlastnější kůži vnímat v detailech stav a atmosféru interiéru svého bytu než kdykoliv předtím.

Mírná nerovnost stěny, kolem které jsme vždy jen procházeli a na niž teď náš pohled na dlouho spočine, kdykoliv zvedneme oči od počítače, nakřivo nainstalovaný vypínač, nevyhovující uspořádání stárnoucí kuchyňské linky, reznoucí topení či dřevěný oprýskaný práh, který jsme vždy jen automaticky překračovali jako nějaký samozřejmý přírodní útvar z období třetihor – to vše najednou získává zcela jiný rozměr.

Ve svých obydlích teď trávíme hodně času, všímáme si detailů a místo hovorů nad šálkem kávy s kolegou v kuchyňce trávíme přestávky sněním o vylepšení vlastních prostor. Na rozdíl od mnoha jiných aktivit je ale rekonstrukci bytu možné realizovat i v tuto dobu a svůj komfort bydlení tak posunout.

Na co dbát při výběru stavební firmy

Především na zkušenosti, výsledky, spolehlivost a férové jednání. Jak však spolehlivost ověřit? Jedním z vodítek může být nabídka určitých nadstandardních a bezplatných služeb, které firma nabízí ještě před jakýmkoliv finančním závazkem a kterými dává najevo, že jí jde především o klientovu spokojenost.

Dorty, ženy, zpěv

Karolína pracuje v hudebním průmyslu a je umělcem na volné noze. Kromě toho si několik let souběžně přivydělává i svým koníčkem, pečením dortů na zakázku. Jelikož momentálně svou primární, uměleckou živnost provozovat nemůže, rozhodla se využít této doby k dlouho plánovanému zlepšení podmínek nejen pro výrobu svých lahodných dortů, ale i pro radost z běžného, denního působení v kuchyni. A protože změnu si zasloužil i zbytek jejího bydlení, rozhodla se pro celkovou rekonstrukci bytu. Na základě osobního doporučení se obrátila na firmu Myslík, která má za sebou 26 let praxe a více jak 6000 realizovaných zakázek. Firma nejprve bezplatně vytvořila cenovou kalkulaci. Po sepsání řádné smlouvy, jejíž součástí je i konkrétní časový plán, Karolíně nabídla možnost náhradního ubytování v jejich zrekonstruovaném bytě po celou dobu rekonstrukce jejího bytu. Tuto pomoc nabízí firma svým klientům zdarma, Karolína ji proto ráda využila a nepopírá, že jí tato nadstandardní služba ušetřila spoustu organizace i finančních výdajů.

Za málo prostoru hodně kuchyně

Jelikož se jednalo o kuchyňský kout v panelákovém domě, a tudíž malý prostor, bylo třeba se zaměřit na maximální využití celé plochy kuchyňského koutu a pracovat i s výškou. Nápaditými detaily stavebních úprav spojených s celkovou změnou dispozice bytu se podařilo kuchyňský prostor dokonce o něco zvětšit a vytvořit v něm místo i pro stolek se židlemi, což bylo součástí zadání. K této změně uspořádání Karolínu inspirovala návštěva jiného bytu, který firma rekonstruovala a kam jí v průběhu rekonstrukce ještě před podepsáním smlouvy na ukázku svých prací pozvala. „Během této prohlídky jsem si mohla ověřit, jak firma pracuje a také jsem se mj. dozvěděla, že nebudu muset předem skládat žádnou zálohu. To mě celkem zaujalo, protože si myslím, že to vůbec není samozřejmé“.

Žádejte záruku

Čím delší, tím lepší. Pokud nějaká firma nabízí prodlouženou záruku na své stavební práce, znamená to, že si za kvalitou své práce opravdu stojí a ručí za ni. V případě firmy Myslík je prodloužená záruka 4 roky. (Záruka se vztahuje na stavební práce, nikoliv na materiál).

K umakartovému jádru věci

Součástí rekonstrukce bytu byla i přeměna původního panelákového jádra rozděleného příčkami v moderní a vzdušný prostor, který bude svým uspořádáním a vybavením zároveň praktický na údržbu. Co se týče barevného provedení, zvolila majitelka, stejně jako v případě kuchyňského koutu, méně výrazné, ale elegantní a světlé tóny, na kterých lépe vyniknou barevné doplňky a které umožní i větší variabilitu v dotváření celkového rázu.

Přestože firma Myslík vyjde ráda vstříc požadavkům všech svých klientů, v současné době nabízí výhradně kompletní rekonstrukce bytů, nikoliv pouze jader. „V minulosti jsme zažívali boom rekonstrukcí bytových jader, často to bylo první, čím lidé při rekonstrukcích bytu začínali. Vnímáme ale, že si zákazníci čím dál více uvědomují, že prostor, kde žijí, dává smysl ve svém celku, že jeho jednotlivé části spolu mají nějakým způsobem vizuálně komunikovat a že rozdělovat rekonstrukci do několika časových fází není šťastné. Nehledě na to, že časový rozdíl se pak projeví i v nestejné míře opotřebení různých částí bytu, což také naruší celkovou jednotu. Momentálně se zabýváme výhradně kompletními rekonstrukcemi bytů v Praze; ty nás plně vytěžují a jsou také naší specialitou“, říká Martin Myslík, majitel firmy.

Postpandemické trendy

Přestože všichni věříme, že se postupně blížíme k návratu do normálního života, sociologické prognózy hovoří o tom, že jedna z věcí, která v určité míře může přetrvat, je home office. Možnost práce z domova sice nemusí vyhovovat každému, ale nemálo firem ji do budoucna hodlá jako stálý benefit zavést. S tím bude jistě stoupat i poptávka ve smyslu úprav bytů v závislosti na potřebě zajistit v domově stabilní a izolované pracovní prostředí, které bude splňovat naše nároky, jaké na takové místo máme a které jsou samozřejmě velice individuální. Možná o rekonstrukci svého bydlení i v tomto kontextu právě přemýšlíte.

Pokud vás zaujaly podmínky a výsledky stavební firmy Myslík, můžete začít například tím, že si na jejich stránkách zažádáte o nezávaznou cenovou kalkulaci.

Text: (pr)

Foto: spol. Myslík, www.myslik.cz

Doporučené články

Sledujte nás

0FanoušciTo se mi líbí
3,777NásledovníciNásledovat
0OdběrateléOdebírat
- Advertisement -spot_img

Rekonstrukce bytu s plochou 35 metrů čtverečních

V jednom z mnohapatrových panelových domů v ulici Vysočanská v Praze na Proseku byla před časem dokončena rekonstrukce bytu s celkovou užitnou plochou jen...

Voňaví poslové jara

Jakmile ze svého domova odstraníme poslední vánoční dekorace, začínáme se už pomalu těšit na příchod jara. To je ale ještě hodně daleko a venku...

Babička v nesnázích

Jaká asi bude první proměna aktuální série pořadu Jak se staví sen? Babička Zdeňka se sama stará o svoji vnučku Anitu. Navíc spolu bydlí...

Reverzní dveře – designové řešení pro milovníky minimalismu

Reverzní dveře charakterizuje perfektně splývající rovina dveří a zárubní a skryté závěsy. Díky tomu dveřní set vyniká atraktivním minimalistickým vzhledem a je častou volbou...

Odborníci na interiérový design a architekturu se sejdou v pražských Letňanech

Již ve dnech 30. března až 2. dubna se na letňanském výstavišti PVA EXPO PRAHA sejdou odborníci na největším souběhu veletrhů bydlení, interiérového designu a bytové či zahradní...