spot_img

Rekonstrukce bytu v panelovém domě

Hlavní představou klientů při rekonstrukci byl moderní a funkční interiér, ve kterém dominuje bílá s akcenty černé a se zlatými doplňky.

Dispoziční řešení bytu

Při řešení došlo k odstranění příčky mezi kuchyní a obývacím pokojem. Naplnil se tak sen klientky o propojení obývacího pokoje s kuchyní, která bude předělena poloostrůvkem s barovými židlemi a nahradí tak jídelní stůl.

Stůl s barovým posezením

K požadavkům klientů patřila velkorysá kuchyňská linka s poloostrůvkem, který slouží jako stůl s barovým sezením a jedním z dalších požadavků klientů bylo zakomponování rozměrné americké lednice.

„Dostatečný úložný prostor ve skříňkách vyplňující prostor až ke stropu a pro sjednocenost byl použit na obložení zadních stěn linky stejný obklad v imitaci mramoru jako v koupeln“, dodává architekt Jan Počepický.

Vzdušnost koupelny

V koupelně byl využit velkoformátový obklad rozměru 60×120 cm v bílé barvě v imitaci mramoru s lesklým povrchem a velkoformátová dlažba rozměru 60×120 cm v šedé barvě v betonovém designu. Doplňky byly zvoleny v černé barvě, která dobře vyzní nejen v obývacím pokoji nebo kuchyni, ale také v koupelně a na toaletě.

Otevřený sprchový kout

Požadavkem klientů byl otevřený sprchový kout typu Walk-in tvořený jednou volně stojící skleněnou zástěnou dodávající koupelně vzdušnost i luxusní dojem. Sprchová vanička je nahrazena vyspárovanou dlažbou s odtokem vody do minimalistického sprchového žlabu.

Koupelnu doplňuje designové umyvadlo s tenkými stěnami v antracitové barvě z betonu, který mu díky jeho vlastnostem dodává osobitý charakter.

„Sprchová i umyvadlová baterie byla vybrána v hranatém designu v černém matném provedení,“ dodává Leoš Sadil ze společnosti Stavba Design.

Propojujícím prvkem je vinylová podlaha

Dalším propojujícím prvkem bytu je vinylová podlahová krytina v dekoru bělený dub procházející bez přerušení jednotlivými místnostmi a doplněná decentními bílými soklovými lištami. V bytě jsou osazeny moderní bezfalcové plné dveře lakované v bílé barvě s výškou 210 cm oproti běžným 197 cm.

Text: Jan Chára

Foto: Jan PočepickýIng. arch. Jan Počepický

„Nezbytný aspekt designu a kreativity vůbec je nebát se být odlišný. Navrhuji bytové a komerční interiéry pod svým vlastním jménem. Od roku 2013 jsem členem sdružení Czech Deco Team.“

www.janpocepicky.cz; tel.: +420 732 488 661; e-mail:jp@najpocepicky.cz


Doporučené články

Sledujte nás

0FanoušciTo se mi líbí
3,780NásledovníciNásledovat
0OdběrateléOdebírat
- Advertisement -spot_img

Kamenné kuchyňské pracovní desky a obklady i v panelácích

Kamenné kuchyňské pracovní desky a kamenné obklady kuchyňských linek jsou dnes stále častěji vidět v mnoha typech bytů, včetně těch v panelových i cihlových bytových domech. Dříve byly...

Rekonstrukce bytu s plochou 35 metrů čtverečních

V jednom z mnohapatrových panelových domů v ulici Vysočanská v Praze na Proseku byla před časem dokončena rekonstrukce bytu s celkovou užitnou plochou jen...

Voňaví poslové jara

Jakmile ze svého domova odstraníme poslední vánoční dekorace, začínáme se už pomalu těšit na příchod jara. To je ale ještě hodně daleko a venku...

Babička v nesnázích

Jaká asi bude první proměna aktuální série pořadu Jak se staví sen? Babička Zdeňka se sama stará o svoji vnučku Anitu. Navíc spolu bydlí...

Reverzní dveře – designové řešení pro milovníky minimalismu

Reverzní dveře charakterizuje perfektně splývající rovina dveří a zárubní a skryté závěsy. Díky tomu dveřní set vyniká atraktivním minimalistickým vzhledem a je častou volbou...