spot_img

Rekonstrukce kuchyně a obývacího pokoje v panelovém bytě

Původní prostor byl řešen tak, že obě místnosti byly oddělené a nyní by si majitelka přála oba prostory spojit. Protože hodně vaří a vaření je jejím koníčkem, potřebuje navrhnout velkou a prostornou kuchyň, přála by si světlé barvy a originální řešení.

Líbí se jí kuchyně s velkým ostrůvkem, kde se může i sedět. Nepotřebuje žádný klasický obývací pokoj se spoustou nábytku a velkou pohovkou, rozhodně preferuje větší kuchyň na úkor zbylého prostoru.

Skříňky a dostatek pracovní plochy

Po spojení obou stávajících místností vznikla velmi prostorná místnost s dostatkem světla díky velkému balkonu a oknům. Navrhla jsem velmi světlý prostor, kde jsem použila opravdu světlé barvy. Na podlahu dlažbu s dekorem šedého mramoru a stěny s bílou výmalbou. Kuchyňská linka zahrnuje spoustu skříněk, úložného prostoru i dostatek pracovní plochy.

Uplatnil se ostrůvek

Vysoké skříně začínají hned u dveří a pokračují po celé délce stěny až k oknu. I pod oknem jsou skříňky a ještě pracovní stůl, kde je možné sedět a pracovat. Uprostřed je pak velký pracovní pult – ostrůvek, ve kterém jsou navrženy další skříňky a rovněž prostor pro sezení.

Pracovní deska je v dekoru bílého mramoru

Kuchyň jsem navrhla velmi jednoduchou s rovnými hladkými dvířky v dekoru světlého dřeva s jemnou bukovou kresbou. Pracovní deska je masivní, stejně jako některé detaily v kuchyni a jako masivní kuchyňské nohy. Pracovní deska je v dekoru bílého mramoru a dodává kuchyni svěžest a čistotu spolu s bílou stěnou a šedou podlahou.

Digestoř je umístěna v sádrokartonovém stavebním prvku

Dekorativními prvky jsou úchytky s povrchovou úpravou imitující žlutý kov, odsavač par, který není klasicky zabudovaný ve skříňce, ale v sádrokartonovém stavebním prvku, takže je jako součást stavby. Vedle digestoře je pak masivní police vykrývající prostor směrem k oknu, určená pouze pro potřeby odkládání například knih a nebo dekorace. Mezi odsavačem par a rohem s vysokými skříněmi jsem navrhla horní skříňky. Pod tyto horní skříňky jsem umístila dřez a myčku nádobí.

Velmi dekorativní designové svítidlo

Vysoké skříně hned u dveří zahrnují převážně vestavné spotřebiče – vestavnou chladničku, vestavnou pečící troubu a mikrovlnnou troubu, v rohu potom otevřený prostor pro různé kuchyňské spotřebiče a nebo tak oblíbený kávovar. Nad celý prostor kuchyně jsem umístila velmi dekorativní designové svítidlo, které celý prostor rozzáří. Kuchyni doplňují vhodně volené barové stoličky a samozřejmě sladěný design spotřebičů v bílé barvě.

Prostor je svěží a téměř bez nábytku

Naproti kuchyni jsem pak umístila pohodlnou pohovku s odkládacím stolkem, vedle dveří potom komodu, kde by mohla být i televize, podle přání majitelky. Prostor je svěží a téměř bez nábytku. Vše navrženo ve světlých barevných tónech, které korespondují s barevnou paletou kuchyňské linky.

Na řadě je zasklená lodžie

Toto řešení prostoru není běžné a nemusí vyhovovat každému. Jedná se o velmi specifické zařízení na základě velmi specifických podmínek majitelky. Pokud by se časem majitelka chtěla zabývat dalším využitím prostoru, vhodně by se dala upravit i zasklená lodžie. Díky tomu by pak mohly být v obývacím prostoru i další nábytkové solitéry.

Text a vizualizace: Kateřina MlejnkováKateřina Mlejnková – návrhy nábytku a vybavení interiérů

Hlavním oborem a zároveň také jejím velkým koníčkem je navrhování nábytku a interiérů, jejich následná realizace se vším, co s vybavením interiérů více či méně souvisí a co vlastně dělá domov domovem. V letech 1997–2001 absolvovala SUPŠ obor nábytkářství. Od roku 2001 se zabývá projektováním interiérů a bytovým designem.


Doporučené články

Sledujte nás

0FanoušciTo se mi líbí
3,778NásledovníciNásledovat
0OdběrateléOdebírat
- Advertisement -spot_img

Kamenné kuchyňské pracovní desky a obklady i v panelácích

Kamenné kuchyňské pracovní desky a kamenné obklady kuchyňských linek jsou dnes stále častěji vidět v mnoha typech bytů, včetně těch v panelových i cihlových bytových domech. Dříve byly...

Rekonstrukce bytu s plochou 35 metrů čtverečních

V jednom z mnohapatrových panelových domů v ulici Vysočanská v Praze na Proseku byla před časem dokončena rekonstrukce bytu s celkovou užitnou plochou jen...

Voňaví poslové jara

Jakmile ze svého domova odstraníme poslední vánoční dekorace, začínáme se už pomalu těšit na příchod jara. To je ale ještě hodně daleko a venku...

Babička v nesnázích

Jaká asi bude první proměna aktuální série pořadu Jak se staví sen? Babička Zdeňka se sama stará o svoji vnučku Anitu. Navíc spolu bydlí...

Reverzní dveře – designové řešení pro milovníky minimalismu

Reverzní dveře charakterizuje perfektně splývající rovina dveří a zárubní a skryté závěsy. Díky tomu dveřní set vyniká atraktivním minimalistickým vzhledem a je častou volbou...